JuleVinmesse på d’Angleterre

Et eventyr for alle der drikker vin.

Lørdag den 17. november inviterer vi dig indenfor til et par eventyrlige timer på det stemningsfulde Hotel d’Angleterre i København sammen med familie og venner.

Nogle af Danmarks dygtigste vinimportører deler ud af smagsprøver og insiderviden. Bliv klogere på vin, så DU kan brillere med gode historier om vin til årets sidste fester. Eller kom blot og nyd stemningen på det smukke historiske hotel, mens du lader dig forkæle med prøvesmagninger på de nyeste vine og skønne delikatesser. Der vil ligeledes være salg af spændende vintilbehør, som måske kan blive en unik julegave til en vin ven.

Så uanset om du er vinkender eller er ved at opdage vinens verden, er der både tips & tricks, gode tilbud og masser af stemning at komme efter.

Du kan købe billetter til 1. session kl. 13:00-15:30 eller 2. session kl. 16:30-19:00

Prisen er kr. 300 i forsalg mod kr. 350 i døren. SPAR kr. 50 og køb NU.

Udstillerliste

Firma Hjemmeside
Ah-Connection  
AM Vinimport amvinimport.dk
Bros Wine broswine.dk
California Wine ApS californiawine.dk
Capionium capionium.com
Champagne Guru champagneguru.dk
Cold Hand Winery coldhandwinery.dk
D&T Wines dtvin.dk
Exclusiva Int. Gourmet exclusivainternationalgourmet.dk
Five Clover Wines ApS fivecloverwines.dk
Green Seed Group Nordic greenseedgroup.com
Grønnere gronnere.com
Hup & Jørgensen ApS hupvin.dk
Kelleris Vingaard kellerisvingaard.dk
Le Bon Goût kellerisvingaard.dk
Nur Wein nur.wein.dk
Philip Morris pmi.com
Quinta Wine quintawine.com
Skærsøgaard Vin dansk-vin.dk
Svendborg Vingaard svendborgvingaard.dk
Sømod Vine I/S soemodvine.dk
The easy Company theeasycompany.dk
Victoria Vine victoriavine.dk
Vin-Expressen vin-expressen.dk
Vinfællesskabet chroth.dk
Vinhuset Les Cépages cepages.dk
Vintage-Vinimport vintage-vinimport.dk
Wine Traveller winetraveller.dk